Raty 0% – gdzie tkwi haczyk?

Raty 0% haczykWyobraźcie sobie sytuację, potrzebujecie wymienić swój stary telewizor. Niestety nie macie 1000 złotych żeby teraz iść do sklepu i go kupić. Co robicie? Większość ludzi zacznie oszczędzać, powiedzmy 200 złotych miesięcznie – czyli po 5 miesiącach będzie was stać na nowy telewizor o wartości 1000 złotych.

Ale zaraz, po co czekać? Jeśli można kupić telewizor na raty 0% czyli wyjdzie na to samo czy będziecie oszczędzać czy spłacać raty! Czy naprawdę warto? Czy na pewno wyjdzie na to samo? Czy raty 0% się opłacają? 

Raty 0% – gdzie tkwi haczyk?

Niestety raty 0% nie są takie darmowe jakby mogło się to wydawać na pierwszy rzut oka. Sprawdziliśmy to dokładnie i udało nam się wykryć aż 2 haczyki w ratach 0%.

Pierwszy haczyk

Na pewno kojarzycie te zniżki w sklepach „w dniach od 2 do 12 maja cały asortyment dostępny o 20% taniej” – sklepy bardzo często robią takie promocje na przemian z promocją raty 0%. Co z kosztem kredytu ratalnego? – płaci go sklep. Właścicielowi sklepu jest obojętne, czy ktoś kupi taki asortyment w jego sklepie 20% taniej czy na raty 0%, których koszt pokryje on sam i wyjdzie tak samo jak w przypadku zakupu 20% taniej. W obydwu przypadkach sklep zarabia podobnie – a raty 0% są jedynie chwytem marketingowym niż haczykiem.

Drugi haczyk

Druga sprawa dotyczy bardzo często zapisu w regulaminach rat 0%, których oprocentowanie faktyczni wynosi 0% jednak prowizja dla Banku oraz w wielu wypadkach ubezpieczenie kredytu jest już oprocentowane. Nie są to wysokie kwoty, jednak będziemy musieli je zapłacić w przypadku wzięcia czegoś na raty – dlatego warto dopytać się w danym sklepie – jak wyglądają koszty całkowite takiego zakupu na raty 0%. Więcej na ten temat przeczytamy na bankier.pl

Podsumowując, mimo wszystko raty 0% są jedną z najbardziej opłacalnych form kredytu ratalnego dla klienta. Dlatego jeśli jest taka możliwość a my akurat potrzebujemy nowego telewizora, pralki czy mebli do mieszkania to warto się nad tym zastanowić. Zawsze przed zakupem możemy skorzystać z opinii klientów, którzy skorzystali z tego konkretnego sklepu i rat 0% – z łatwością znajdziemy je na forach i blogach w internecie.

Udanych zakupów na raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *