Zakupy na raty czy lepszy kredyt?

zakupy na ratyKredyt ratalny czy może kredyt gotówkowy – co bardziej się opłaca? Ten dylemat dotyczy prawie każdej osoby, której przychodzą na myśl zakupy czegoś na raty. Niestety w internecie na forach nie znaleźliśmy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie tak więc dzisiaj, postanowiliśmy przeanalizować dokładnie ofertę kredytu gotówkowego, kredytu ratalnego i jednoznacznie odpowiedź, który z kredytów się opłaca bardziej?

Zakupy na raty a kredyt gotówkowy RÓŻNICE

Gdzie dostanę kredyt?

– kredyt ratalny dostaniemy bez wychodzenia z domu, w przypadku zakupów internetowych, podczas zakupów w sklepie stacjonarnym kredyt udzielony nam zostanie w punkcie obsługi klienta,

– kredyt gotówkowy można uzyskać tylko przez internet lub w siedzibie banku.

Okres kredytowania

– kredyt ratalny udzielany zwykle jest na maksymalny okres 3 lat,

– kredyt gotówkowy udzielany jest nawet na 10 lat.

Kwota kredytu

– kredyty ratalne najczęściej udzielane są w maksymalnej kwocie około 50 000 złotych,

– kredyty gotówkowy możemy zaciągnąć na kwotę nawet 100 czy 150 000 złotych – wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej i zabezpieczenia.

Wybór banku

– kredyt ratalny w sklepie bardzo często dostępny jest tylko z jednego banku, rzadko zdarza się, aby sklep oferował oferty kilku banków,

– kredyt gotówkowy możemy wziąć w wybranym przez siebie Banku po wstępnej analizie opłacalności ofert.

Oprocentowanie i koszty kredytów

Tutaj wszystko zależy od poszczególnych ofert Banków, które oferują kredyty i które mogą być negocjowane przez sklepy. Mimo to w większości przypadków, różnica w kosztach zakupów na raty a kredytu gotówkowego jest bardzo niska. Tak więc według nas, nie warto brać kredyt gotówkowy, w przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym, ponieważ wygeneruje to dla nas tylko dodatkowo stracony czas.

W przypadku zakupów internetowych to czy skorzystamy z rat w sklepie internetowym, czy weźmiemy kredyt gotówkowy w swoim lub innym banku jest bez większego znaczenia. Przy zakupach około 5000 złotych koszty zakupów na raty a kredytu gotówkowego mogą wahać się w granicy około 100 złotych – tak więc wszystko zależy od tego czy mamy czas na szukanie taniego kredytu i czy nam się chce to robić.

Podsumowując: wygodniejsze są zakupy na raty, ponieważ wszystkie formalności załatwia sklep. Jeśli chodzi o różnice w kosztach to są one bardzo niskie i nie warto się nimi przejmować w przypadku zakupów rzędu 1000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *